„Nie wstydź się więc świadectwa Pana naszego, ani też mnie, jego więźnia, ale podejmij wraz ze mną trud cierpienia dla Ewangelii zgodnie z mocą Boga,”

Biblia Przekład Toruński: 2 List do Tymoteusza 1,8

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - List do Hebrajczyków 4,2

Biblia Warszawska

I nam bowiem była zwiastowana dobra nowina, jak i tamtym; lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Biblia Brzeska

Abowiem opowiedziana jest nam ewanjelija, jako i onym, ale nie pomogło im słowo, które słyszeli przeto, iż nie było złączone z wiarą tym, którzy słyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Biblia Gdańska

Albowiem i nam zwiastowana jest Ewangielija jako i onym; ale im nie pomogło słowo, które słyszeli, przeto iż nie było złączone z wiarą tych, którzy słyszeli.
Żydów 4,2

Biblia Tysiąclecia

Albowiem i myśmy otrzymali dobrą nowinę, jak i tamci, lecz tamtym słowo usłyszane nie było pomocne, gdyż nie łączyli się przez wiarę z tymi, którzy je usłyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Biblia Jakuba Wujka

Abowiem i nam opowiedziano jest jako i onym: ale nie pomogła onym mowa słuchania, nie przymieszana do wiary tego, co słyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Nowa Biblia Gdańska

Gdyż i nam zwiastowana jest dobra nowina, tak jak i tamtym. Ale tamtym słowo relacji nie pomogło, bo nie zostało połączone z wiarą tych, którzy usłyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Biblia Przekład Toruński

I my bowiem jesteśmy odbiorcami dobrej nowiny, tak jak i tamci, ale tamtym usłyszane Słowo nie pomogło, bo nie było związane z wiarą tych, którzy usłyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

I nam bowiem głoszono ewangelię jak i tamtym. Lecz tamtym nie pomogło słowo, które słyszeli, gdyż nie było powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli.
List do Hebrajczyków 4,2

American Standard Version

For indeed we have had good tidings preached unto us, even as also they: but the word of hearing did not profit them, because it was not united by faith with them that heard.
List do Hebrajczyków 4,2

Clementine Vulgate

Etenim et nobis nuntiatum est, quemadmodum et illis : sed non profuit illis sermo auditus, non admistus fidei ex iis qu audierunt.
List do Hebrajczyków 4,2

King James Version

For unto us was the gospel preached, as well as unto them: but the word preached did not profit them, not being mixed with faith in them that heard it.
List do Hebrajczyków 4,2

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

και γαρ εσμεν ευηγγελισμενοι καθαπερ κακεινοι αλλ ουκ ωφελησεν ο λογος της ακοης εκεινους μη συγκεκραμενος τη πιστει τοις ακουσασιν
List do Hebrajczyków 4,2

Young's Literal Translation

for we also are having good news proclaimed, even as they, but the word heard did not profit them, not being mixed with faith in those who heard,
List do Hebrajczyków 4,2

World English Bible

For indeed we have had good news preached to us, even as also they, but the word of hearing did not profit them, because it was not mixed with faith by those who heard.
List do Hebrajczyków 4,2

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić