„Dlatego też, może całkowicie zbawić tych, którzy przez Niego przystępują do Boga; bo zawsze żyje, aby wstawiać się za nimi.”

Biblia Przekład Toruński: List do Hebrajczyków 7,25

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - List św. Jakuba 4,14

Biblia Warszawska

Wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika.
List św. Jakuba 4,14

Biblia Brzeska

(Którzy nie wiecie, co ma być nazajutrz; abowiem jakiż jest żywot wasz? Bo para jest, która się na mały czas okazuje, a potym niszczeje).
List św. Jakuba 4,14

Biblia Gdańska

(Którzy nie wiecie, co jutro będzie; bo cóż jest żywot wasz? Para zaiste jest, która się na mały czas pokazuje, a potem niszczeje.)
Jakóba 4,14

Biblia Tysiąclecia

wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika.
List św. Jakuba 4,14

Biblia Jakuba Wujka

którzy nie wiecie, co jutro będzie!
List św. Jakuba 4,14

Nowa Biblia Gdańska

A nie znacie jutra, ani tego jakim będzie wasze życie. Bowiem jesteście parą, tym, co się na krótko ukazuje, a potem jest zakryte.
List spisany przez Jakóba 4,14

Biblia Przekład Toruński

Wy, którzy nie wiecie, co będzie jutro; bo czym jest wasze życie? Parą jesteście, która na krótko się ukazuje, a następnie staje się niewidoczna.
List Jakuba 4,14

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest wasze życie? Doprawdy jest parą, która pojawia się na krótko, a potem znika.
List Jakuba 4,14

American Standard Version

whereas ye know not what shall be on the morrow. What is your life? For ye are a vapor, that appeareth for a little time, and then vanisheth away.
List Jakuba 4,14

Clementine Vulgate

qui ignoratis quid erit in crastino.
List Jakuba 4,14

King James Version

Whereas ye know not what shall be on the morrow. For what is your life? It is even a vapour, that appeareth for a little time, and then vanisheth away.
List Jakuba 4,14

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

οιτινες ουκ επιστασθε το της αυριον ποια γαρ η ζωη υμων ατμις γαρ εστιν η προς ολιγον φαινομενη επειτα δε αφανιζομενη
List Jakuba 4,14

Young's Literal Translation

who do not know the thing of the morrow; for what is your life? for it is a vapour that is appearing for a little, and then is vanishing;
List Jakuba 4,14

World English Bible

Whereas you don't know what your life will be like tomorrow. For what is your life? For you are a vapor, that appears for a little time, and then vanishes away.
List Jakuba 4,14

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić