„Tak mówi Pan: I ci też, którzy podpierają Egipt polęgą, a pycha mocy jego stracona będzie od wieże Siene, polęgą w nim od miecza, mówi Pan Bóg.”

Biblia Brzeska: Księga Ezechiela 30,6

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - Księga Estery 1,12

Biblia Warszawska

Lecz królowa Waszti wzbraniała się przyjść na wezwanie królewskie przyniesione przez eunuchów. Król rozzłościł się bardzo i gniew w nim zapłonął.
Księga Estery 1,12

Biblia Brzeska

Ale królowa Wasty nie chciała przyjdź na rozkazanie królewskie, jako był rozkazał przez komorniki, skąd się król barzo rozgniewał, a zapalił się w popędliwości swojej.
Księga Estery 1,12

Biblia Gdańska

Ale nie chciała królowa Wasty przyjść na rozkazanie królewskie, opowiedziane przez komorników. Przetoż rozgniewał się król bardzo, a gniew jego zapalił się w nim.
Estery 1,12

Biblia Tysiąclecia

Ale królowa Waszti odmówiła przyjścia na rozkaz króla, który eunuchowie otrzymali. Król się rozgniewał, i gniew w nim zapłonął.
Księga Estery 1,12

Biblia Jakuba Wujka

Która zbraniała się i na królewskie rozkazanie, które był przez rzezańca wskazał, przyść nie chciała. Przeto król rozgniewany i wielką popędliwością zapalony,
Księga Estery 1,12

Nowa Biblia Gdańska

Jednak królowa Waszti wzbraniała się przybyć na rozkaz króla, dany jej za pośrednictwem podkomorzych. Dlatego król bardzo się rozgniewał i zapłonęła w nim jego zapalczywość.
Księga Estery 1,12

Biblia Przekład Toruński


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Ale królowa Waszti odmówiła przyjścia na rozkaz króla, przekazany przez eunuchów. Król więc bardzo się rozgniewał, a gniew w nim zapłonął.
Księga Estery 1,12

American Standard Version

But the queen Vashti refused to come at the king`s commandment by the chamberlains: therefore was the king very wroth, and his anger burned in him.
Księga Estery 1,12

Clementine Vulgate

Qu renuit, et ad regis imperium quod per eunuchos mandaverat, venire contempsit. Unde iratus rex, et nimio furore succensus,
Księga Estery 1,12

King James Version

But the queen Vashti refused to come at the king's commandment by his chamberlains: therefore was the king very wroth, and his anger burned in him.
Księga Estery 1,12

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

and the queen Vashti refuseth to come in at the word of the king that [is] by the hand of the eunuchs, and the king is very wroth, and his fury hath burned in him.
Księga Estery 1,12

World English Bible

But the queen Vashti refused to come at the king's commandment by the chamberlains: therefore was the king very angry, and his anger burned in him.
Księga Estery 1,12

Westminster Leningrad Codex

וַתְּמָאֵן הַמַּלְכָּה וַשְׁתִּי לָבֹוא בִּדְבַר הַמֶּלֶךְ אֲשֶׁר בְּיַד הַסָּרִיסִים וַיִּקְצֹף הַמֶּלֶךְ מְאֹד וַחֲמָתֹו בָּעֲרָה בֹו׃
Księga Estery 1,12
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić