„Mądrością dom zbudowan będzie, a roztropnością wystawion.”

Biblia Brzeska: Przypowieści Salomona 24,3

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - Ewangelia św. Mateusza 21,2

Biblia Warszawska

Mówiąc im: Idźcie do wioski, która jest przed wami, a wnet znajdziecie oślicę uwiązaną i oślę z nią; odwiążcie i przywiedźcie mi je.
Ewangelia św. Mateusza 21,2

Biblia Brzeska

Mówiąc k nim: Idźcie do miasteczka, które jest przeciwko wam, a natychmiast najdziecie oślicę uwiązaną i oślę z nią; odwiązawszy, przywiedźcie mi je.
Ewangelia św. Mateusza 21,2

Biblia Gdańska

Mówiąc im: Idźcie do miasteczka, które jest przeciwko wam, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i oślę z nią; odwiążcież je, a przywiedźcie do mnie.
Mateusza 21,2

Biblia Tysiąclecia

i rzekł im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie!
Ewangelia wg św. Mateusza 21,2

Biblia Jakuba Wujka

mówiąc im: Idźcie do miasteczka, które jest przeciwko wam, a natychmiast najdziecie oślicę uwiązaną i oślę z nią: Odwiążcie i przywiedźcie mi.
Ewangelia wg św. Mateusza 21,2

Nowa Biblia Gdańska

Mówiąc im: Idźcie do miasteczka, które jest naprzeciwko was, i zaraz znajdziecie uwiązaną oślicę, i z nią ośle; odwiążcie je i do mnie przyprowadźcie.
Dobra Nowina spisana przez Mateusza 21,2

Biblia Przekład Toruński

Mówiąc im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną, a z nią oślątko; odwiążcie i przyprowadźcie je do mnie.
Ewangelia Mateusza 21,2

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Mówiąc im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie uwiązaną oślicę i oślątko z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do mnie.
Ewangelia Mateusza 21,2

American Standard Version

saying unto them, Go into the village that is over against you, and straightway ye shall find an ass tied, and a colt with her: loose [them], and bring [them] unto me.
Ewangelia Mateusza 21,2

Clementine Vulgate

dicens eis : Ite in castellum, quod contra vos est, et statim invenietis asinam alligatam, et pullum cum ea : solvite, et adducite mihi :
Ewangelia Mateusza 21,2

King James Version

Saying unto them, Go into the village over against you, and straightway ye shall find an ass tied, and a colt with her: loose them, and bring them unto me.
Ewangelia Mateusza 21,2

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

λεγων αυτοις πορευθητε εις την κωμην την απεναντι υμων και ευθεως ευρησετε ονον δεδεμενην και πωλον μετ αυτης λυσαντες αγαγετε μοι
Ewangelia Mateusza 21,2

Young's Literal Translation

saying to them, `Go on to the village over-against you, and immediately ye shall find an ass bound, and a colt with her -- having loosed, bring ye to me;
Ewangelia Mateusza 21,2

World English Bible

saying to them, "Go into the village that is opposite you, and immediately you will find a donkey tied, and a colt with her. Untie them, and bring them to me.
Ewangelia Mateusza 21,2

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić