„Dziękuję Bogu mojemu zawsze wzmiankę czyniąc o tobie w modlitwach moich,”

Biblia Gdańska: Filemona 1,4

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - Ewangelia św. Jana 14,27

Biblia Warszawska

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
Ewangelia św. Jana 14,27

Biblia Brzeska

Pokój zostawuję wam, pokój on mój dawam wam, nie tak jako dawa świat, ja wam dawam. Niechżeć się nie trwoży serce wasze, ani się lęka.
Ewangelia św. Jana 14,27

Biblia Gdańska

Pokój zostawuję wam, pokój on mój daję wam; nie jako daje świat, ja wam daję; niechże się nie trwoży serce wasze, ani się lęka.
Jana 14,27

Biblia Tysiąclecia

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!
Ewangelia wg św. Jana 14,27

Biblia Jakuba Wujka

Pokój zostawuję wam, pokój mój daję wam: nie jako dawa świat, ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Ewangelia wg św. Jana 14,27

Nowa Biblia Gdańska

Pokój wam pozostawiam, mój pokój wam daję; nie taki jak daje świat, ja wam daję; niech nie wpada w zamęt wasze serce, ani niech się nie trwoży.
Dobra Nowina spisana przez Jana 14,27

Biblia Przekład Toruński

Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję; nie tak jak daje świat, ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze, ani niech się nie lęka.
Ewangelia Jana 14,27

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; daję wam nie tak, jak daje świat. Niech się nie trwoży wasze serce ani się nie lęka.
Ewangelia Jana 14,27

American Standard Version

Peace I leave with you; my peace I give unto you: not as the world giveth, give I unto you. Let not your heart be troubled, neither let it be fearful.
Ewangelia Jana 14,27

Clementine Vulgate

Pacem relinquo vobis, pacem meam do vobis : non quomodo mundus dat, ego do vobis. Non turbetur cor vestrum, neque formidet.
Ewangelia Jana 14,27

King James Version

Peace I leave with you, my peace I give unto you: not as the world giveth, give I unto you. Let not your heart be troubled, neither let it be afraid.
Ewangelia Jana 14,27

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

ειρηνην αφιημι υμιν ειρηνην την εμην διδωμι υμιν ου καθως ο κοσμος διδωσιν εγω διδωμι υμιν μη ταρασσεσθω υμων η καρδια μηδε δειλιατω
Ewangelia Jana 14,27

Young's Literal Translation

`Peace I leave to you; my peace I give to you, not according as the world doth give do I give to you; let not your heart be troubled, nor let it be afraid;
Ewangelia Jana 14,27

World English Bible

Peace I leave with you. My peace I give to you; not as the world gives, give I to you. Don't let your heart be troubled, neither let it be fearful.
Ewangelia Jana 14,27

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić