„I myślałem: Przepadła moja siła żywotna i moja nadzieja w Panu.”

Biblia Warszawska: Treny 3,18

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - II Księga Mojżeszowa 7,15

Biblia Warszawska

Idź więc jutro rano do faraona, gdy będzie wychodził nad wodę, stań przed nim na brzegu Nilu, a weź w rękę swoją laskę, która się zamieniła w węża.
II Księga Mojżeszowa 7,15

Biblia Brzeska

Dojdzi rano do faraona, bo on wynidzie do wody, a ty mu zajdziesz nad brzegiem rzeki, niosąc w ręce swej laskę tę, która się była obróciła w węża.
2 Księga Mojżeszowa 7,15

Biblia Gdańska

Idź do Faraona rano, oto, wynijdzie nad wodę, tedy staniesz przeciwko niemu nad brzegiem rzeki, a laskę, która się była obróciła w węża, weźmiesz w rękę twoję,
2 Mojżeszowa 7,15

Biblia Tysiąclecia

Idź do faraona rano, gdy wyjdzie nad wodę, pośpiesz mu na spotkanie na brzeg Nilu. Weź do ręki laskę, która zamieniła się w węża.
Księga Wyjścia 7,15

Biblia Jakuba Wujka

Idź do niego rano, oto wynidzie do wody, i staniesz na potkaniu jego przy brzegu rzeki, a laskę, która się obróciła w smoka, weźmiesz w rękę swoję.
Księga Wyjścia 7,15

Nowa Biblia Gdańska

Idź z rana do faraona; oto wychodzi on nad wodę. Stań zatem nad brzegiem rzeki na jego drodze; a weźmiesz w twą rękę laskę, która zamieniła się w węża.
II Księga Mojżesza 7,15

Biblia Przekład Toruński


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Idź do faraona rankiem, kiedy wyjdzie nad wodę. Staniesz naprzeciwko niego nad brzegiem rzeki i weźmiesz do ręki laskę, która się zamieniła w węża;
Księga Wyjścia 7,15

American Standard Version

Get thee unto Pharaoh in the morning; lo, he goeth out unto the water; and thou shalt stand by the river`s brink to meet him; and the rod which was turned to a serpent shalt thou take in thy hand.
Księga Wyjścia 7,15

Clementine Vulgate

Vade ad eum mane, ecce egredietur ad aquas : et stabis in occursum ejus super ripam fluminis : et virgam qu conversa est in draconem, tolles in manu tua.
Księga Wyjścia 7,15

King James Version

Get thee unto Pharaoh in the morning; lo, he goeth out unto the water; and thou shalt stand by the river's brink against he come; and the rod which was turned to a serpent shalt thou take in thine hand.
Księga Wyjścia 7,15

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

go unto Pharaoh in the morning, lo, he is going out to the water, and thou hast stood to meet him by the edge of the River, and the rod which was turned to a serpent thou dost take in thy hand,
Księga Wyjścia 7,15

World English Bible

Go to Pharaoh in the morning. Behold, he goes out to the water; and you shall stand by the river's bank to meet him; and the rod which was turned to a serpent you shall take in your hand.
Księga Wyjścia 7,15

Westminster Leningrad Codex

לֵךְ אֶל־פַּרְעֹה בַּבֹּקֶר הִנֵּה יֹצֵא הַמַּיְמָה וְנִצַּבְתָּ לִקְרָאתֹו עַל־שְׂפַת הַיְאֹר וְהַמַּטֶּה אֲשֶׁר־נֶהְפַּךְ לְנָחָשׁ תִּקַּח בְּיָדֶךָ׃
2 Księga Mojżeszowa 7,15
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić