„Potem znowu się modlił i niebo spuściło deszcz, i ziemia wydała swój plon.”

Uwspółcześniona Biblia Gdańska: List Jakuba 5,18

Porównanie wersetów
Biblia Warszawska - II Księga Mojżeszowa 20,20

Biblia Warszawska

Wtedy rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, bo Bóg przyszedł, aby was doświadczyć i aby bojaźń przed nim była w was, byście nie grzeszyli.
II Księga Mojżeszowa 20,20

Biblia Brzeska

Na to Mojżesz ludowi odpowiedział: Nie bójcie się, abowiem przyszedł Pan, aby was doświadczył, a żebyście mieli bojaźń jego przed oczyma swemi, a nie grzeszyli.
2 Księga Mojżeszowa 20,20

Biblia Gdańska

I odpowiedział Mojżesz ludowi: Nie bójcie się; bo aby was doświadczył, przyszedł Bóg, żeby bojaźń jego była przed obliczem waszem, byście nie grzeszyli.
2 Mojżeszowa 20,20

Biblia Tysiąclecia

Mojżesz rzekł do ludu: Nie bójcie się! Bóg przybył po to, aby was doświadczyć i pobudzić do bojaźni przed sobą, żebyście nie grzeszyli.
Księga Wyjścia 20,20

Biblia Jakuba Wujka

I rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się! Bo aby was doświadczył, przyszedł Bóg, i aby strach jego był w was, i żebyście nie grzeszyli.
Księga Wyjścia 20,20

Nowa Biblia Gdańska

A Mojżesz powiedział do ludu: Nie obawiajcie się; gdyż Bóg przyszedł, aby was doświadczyć; by była przed waszym obliczem bojaźń względem Niego, abyście nie grzeszyli.
II Księga Mojżesza 20,20

Biblia Przekład Toruński


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Mojżesz odpowiedział ludowi: Nie bójcie się. Bóg bowiem przyszedł, aby was wystawić na próbę i żeby jego bojaźń była przed waszym obliczem, byście nie grzeszyli.
Księga Wyjścia 20,20

American Standard Version

And Moses said unto the people, Fear not: for God is come to prove you, and that his fear may be before you, that ye sin not.
Księga Wyjścia 20,20

Clementine Vulgate

Et ait Moyses ad populum : Nolite timere : ut enim probaret vos venit Deus, et ut terror illius esset in vobis, et non peccaretis.
Księga Wyjścia 20,20

King James Version

And Moses said unto the people, Fear not: for God is come to prove you, and that his fear may be before your faces, that ye sin not.
Księga Wyjścia 20,20

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

And Moses saith unto the people, `Fear not, for to try you hath God come, and in order that His fear may be before your faces -- that ye sin not.`
Księga Wyjścia 20,20

World English Bible

Moses said to the people, "Don't be afraid, for God has come to test you, and that his fear may be before you, that you won't sin."
Księga Wyjścia 20,20

Westminster Leningrad Codex

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל־הָעָם אַל־תִּירָאוּ כִּי לְבַעֲבוּר נַסֹּות אֶתְכֶם בָּא הָאֱלֹהִים וּבַעֲבוּר תִּהְיֶה יִרְאָתֹו עַל־פְּנֵיכֶם לְבִלְתִּי תֶחֱטָאוּ׃
2 Księga Mojżeszowa 20,20
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić