„Po czym starsi tego miasta zaprowadzą tą jałowicę do nie wysychającej doliny, nie zaoranej, ani nie zasianej, i w dolinie złamią kark jałowicy.”

Nowa Biblia Gdańska: V Księga Mojżesza 21,4

Porównanie wersetów
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Księga Jozuego 1,17

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Jak byliśmy posłuszni Mojżeszowi we wszystkim, tak będziemy posłuszni i tobie. Niech tylko PAN, twój Bóg, będzie z tobą, jak był z Mojżeszem.
Księga Jozuego 1,17

Biblia Brzeska

Abowiem jakochmy we wszem Mojżeszowi posłuszni byli, także i tobie posłusznymi będziemy, tylko żeby z tobą był Pan, Bóg twój, jako był z Mojżeszem.
Księga Jozuego 1,17

Biblia Gdańska

Jakośmy byli posłuszni Mojżeszowi, tak posłuszni będziemy i tobie; tylko niech będzie Pan, Bóg twój, z tobą, jako był z Mojżeszem.
Jozuego 1,17

Biblia Tysiąclecia

Jak posłuszni byliśmy we wszystkim Mojżeszowi, tak będziemy posłuszni i tobie. Oby tylko Pan, Bóg twój, był z tobą, jak był z Mojżeszem.
Księga Jozuego 1,17

Biblia Warszawska

Jak byliśmy posłuszni we wszystkim Mojżeszowi, tak będziemy posłuszni i tobie. Oby tylko Pan, Bóg twój, był z tobą, jak był z Mojżeszem.
Księga Jozuego 1,17

Biblia Jakuba Wujka

Jakośmy we wszem byli posłuszni Mojżeszowi, tak będziem posłuszni i tobie: tylko niech PAN Bóg twój będzie z tobą, jako był z Mojżeszem.
Księga Jozuego 1,17

Nowa Biblia Gdańska

Jak byliśmy posłuszni Mojżeszowi – tak będziemy posłuszni i tobie; oby tylko WIEKUISTY, twój Bóg, był z tobą, tak jak był z Mojżeszem.
Księga Jezusa, syna Nuna 1,17

Biblia Przekład Toruński


American Standard Version

According as we hearkened unto Moses in all things, so will we hearken unto thee: only Jehovah thy God be with thee, as he was with Moses.
Księga Jozuego 1,17

Clementine Vulgate

Sicut obedivimus in cunctis Moysi, ita obediemus et tibi : tantum sit Dominus Deus tuus tecum, sicut fuit cum Moyse.
Księga Jozuego 1,17

King James Version

According as we hearkened unto Moses in all things, so will we hearken unto thee: only the LORD thy God be with thee, as he was with Moses.
Księga Jozuego 1,17

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

according to all that we hearkened unto Moses [in], so we hearken unto thee; surely Jehovah thy God is with thee as He hath been with Moses.
Księga Jozuego 1,17

World English Bible

According as we listened to Moses in all things, so will we listen to you: only Yahweh your God be with you, as he was with Moses.
Księga Jozuego 1,17

Westminster Leningrad Codex

כְּכֹל אֲשֶׁר־שָׁמַעְנוּ אֶל־מֹשֶׁה כֵּן נִשְׁמַע אֵלֶיךָ רַק יִהְיֶה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ עִמָּךְ כַּאֲשֶׁר הָיָה עִם־מֹשֶׁה׃
Księga Jozuego 1,17
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić