„Krowy Betawen chwalili obywatele Samaryjscy, bo płakał nad nim lud jego i zborowi słudzy jego nad nim radowali się z sławy jego, iż się wyprowadziła od niego.”

Biblia Jakuba Wujka: Księga Ozeasza 10,5

Porównanie wersetów
Biblia Tysiąclecia - Księga Zachariasza 13,4

Biblia Tysiąclecia

Wówczas prorocy będą okryci pogardą za swoje widzenia prorockie; i nie będą już więcej nosić płaszcza z sierści w celu okłamywania.
Księga Zachariasza 13,4

Biblia Brzeska

Na ten czas prorocy posromoceni będą, każdy z swojem widzeniem, które opowiedał, a już nie obloką w kosmaty płaszcz, aby kłamali.
Księga Zachariasza 13,4

Biblia Gdańska

I stanie się dnia onego, że się zawstydzą oni prorocy, każdy za widzenie swoje, gdyby prorokowali, i nie obleką się w suknię kosmatą, aby kłamali;
Zacharyjasz 13,4

Biblia Warszawska

I stanie się w owym dniu, że fałszywi prorocy okryją się hańbą, każdy z powodu swego widzenia, gdy wystąpi jako prorok. I nie będą się przeoblekać we włosiennicę, aby mamić.
Księga Zachariasza 13,4

Biblia Jakuba Wujka

I będzie: Onego dnia zawstydzą się prorocy każdy z widzenia swego, gdy prorokować będzie, a nie będą się obłóczyć w płaszcz workowy, żeby kłamali.
Księga Zachariasza 13,4

Nowa Biblia Gdańska

Tego dnia zawstydzą się ci prorocy, każdy za swoje widzenie, gdyby zechcieli prorokować; i nie włożą więcej kosmatego płaszcza, aby zwodzić.
Księga Zacharjasza 13,4

Biblia Przekład Toruński


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

I stanie się w tym dniu, że każdy z tych proroków zawstydzi się z powodu swojego widzenia, gdy prorokował, i nie oblecze się w kosmatą szatę, aby kłamać.
Księga Zachariasza 13,4

American Standard Version

And it shall come to pass in that day, that the prophets shall be ashamed every one of his vision, when he prophesieth; neither shall they wear a hairy mantle to deceive:
Księga Zachariasza 13,4

Clementine Vulgate

Et erit : in die illa confundentur prophet,unusquisque ex visione sua cum prophetaverit :nec operientur pallio saccino, ut mentiantur :
Księga Zachariasza 13,4

King James Version

And it shall come to pass in that day, that the prophets shall be ashamed every one of his vision, when he hath prophesied; neither shall they wear a rough garment to deceive:
Księga Zachariasza 13,4

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

And it hath come to pass, in that day, Ashamed are the prophets, each of his vision, in his prophesying, And they put not on a hairy robe to deceive.
Księga Zachariasza 13,4

World English Bible

It shall happen in that day, that the prophets shall be ashamed everyone of his vision, when he prophesies; neither shall they wear a hairy mantle to deceive:
Księga Zachariasza 13,4

Westminster Leningrad Codex

וְהָיָה ׀ בַּיֹּום הַהוּא יֵבֹשׁוּ הַנְּבִיאִים אִישׁ מֵחֶזְיֹנֹו בְּהִנָּבְאֹתֹו וְלֹא יִלְבְּשׁוּ אַדֶּרֶת שֵׂעָר לְמַעַן כַּחֵשׁ׃
Księga Zachariasza 13,4
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić