„Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.”

Biblia Warszawska: 1 List św. Jana 4,12

Porównanie wersetów
Biblia Tysiąclecia - Księga Jeremiasza 32,1

Biblia Tysiąclecia

Słowo, które Pan oznajmił Jeremiaszowi w dziesiątym roku [panowania] Sedecjasza, króla judzkiego, to jest w osiemnastym roku Nabuchodonozora.
Księga Jeremiasza 32,1

Biblia Brzeska

Słowo, które podane było od Pana Jeremiaszowi roku dziesiątego za Sedekiasza, króla judzkiego, który jest ósmynasty rok Nabuchodonozora.
Księga Jeremiasza 32,1

Biblia Gdańska

Słowo, które się stało do Jeremijasza od Pana roku dziesiątego Sedekijasza, króla Judzkiego, który jest rok ośmnasty Nabuchodonozora.
Jeremijasz 32,1

Biblia Warszawska

Słowo, które doszło Jeremiasza od Pana w dziesiątym roku Sedekiasza, króla judzkiego - był to rok osiemnasty Nebukadnesara.
Księga Jeremiasza 32,1

Biblia Jakuba Wujka

Słowo, które się zstało do Jeremiasza od PANA, roku dziesiątego Sedecjasza, króla Judzkiego: ten jest rok ośmnasty Nabuchodonozora.
Księga Jeremiasza 32,1

Nowa Biblia Gdańska

Słowo, które od WIEKUISTEGO doszło Jeremjasza, dziesiątego roku Cydkjasza, króla Judy, czyli osiemnastego roku Nabukadrecara.
Księga Jeremjasza 32,1

Biblia Przekład Toruński


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Słowo, które doszło do Jeremiasza od PANA w dziesiątym roku Sedekiasza, króla Judy, a był to osiemnasty rok Nabuchodonozora.
Księga Jeremiasza 32,1

American Standard Version

The word that came to Jeremiah from Jehovah in the tenth year of Zedekiah king of Judah, which was the eighteenth year of Nebuchadrezzar.
Księga Jeremiasza 32,1

Clementine Vulgate

Verbum quod factum est ad Jeremiam a Domino, in anno decimo Sedeci regis Juda, ipse est annus decimus octavus Nabuchodonosor.
Księga Jeremiasza 32,1

King James Version

The word that came to Jeremiah from the LORD in the tenth year of Zedekiah king of Judah, which was the eighteenth year of Nebuchadrezzar.
Księga Jeremiasza 32,1

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT


Young's Literal Translation

The word that hath been unto Jeremiah from Jehovah, in the tenth year of Zedekiah king of Judah -- it [is] the eighteenth year of Nebuchadrezzar,
Księga Jeremiasza 32,1

World English Bible

The word that came to Jeremiah from Yahweh in the tenth year of Zedekiah king of Judah, which was the eighteenth year of Nebuchadrezzar.
Księga Jeremiasza 32,1

Westminster Leningrad Codex

הַדָּבָר אֲשֶׁר־הָיָה אֶל־יִרְמְיָהוּ מֵאֵת יְהוָה [בִּשְׁנַת כ] (בַּשָּׁנָה ק) הָעֲשִׂרִית לְצִדְקִיָּהוּ מֶלֶךְ יְהוּדָה הִיא הַשָּׁנָה שְׁמֹנֶה־עֶשְׂרֵה שָׁנָה לִנְבוּכַדְרֶאצַּר׃
Księga Jeremiasza 32,1
 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić