„Potem słowo WIEKUISTEGO doszło Jonasza po raz drugi, głosząc:”

Nowa Biblia Gdańska: Księga Jonasza 3,1

Porównanie wersetów
Biblia Przekład Toruński - 2 List do Tymoteusza 3,8

Biblia Przekład Toruński

A jak[12] Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak i ci sprzeciwiają się prawdzie, ludzie o spaczonym myśleniu, niewypróbowani[13], jeśli chodzi o wiarę.
2 List do Tymoteusza 3,8

Biblia Brzeska

A jako Jannes i Jambres zastawowali się Mojżeszowi, tak też ci przeciwiają się prawdzie, ludzie rozumu skażonego, odrzuceni co się wiary tycze.
2 List św. Pawła do Tymoteusza 3,8

Biblia Gdańska (1632)

A jako Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak i ci sprzeciwiają się prawdzie, ludzie rozumu skażonego, odrzuceni z strony wiary.
2 Tymoteusza 3,8

Biblia Tysiąclecia

Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną:
2 List do Tymoteusza 3,8

Biblia Warszawska

Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary.
2 List św. Pawła do Tymoteusza 3,8

Biblia Jakuba Wujka

A jako Jannes i Mambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak i ci się sprzeciwiają prawdzie, ludzie rozumu skażonego, odrzuceni z strony wiary.
2 List do Tymoteusza 3,8

Nowa Biblia Gdańska

Zaś jakim sposobem Jannes i Jambres stawili czoła Mojżeszowi, tak i ci stawiają czoło prawdzie; ludzie zdemoralizowanego umysłu, niezdatni co do wiary.
Drugi list do Tymoteusza 3,8

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Jak Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak też oni sprzeciwiają się prawdzie, ludzie o wypaczonym umyśle, odrzuceni jeśli chodzi o wiarę.
II List do Tymoteusza 3,8

American Standard Version

And even as Jannes and Jambres withstood Moses, so do these also withstand the truth. Men corrupted in mind, reprobate concerning the faith.
2 List do Tymoteusza 3,8

Clementine Vulgate

Quemadmodum autem Jannes et Mambres restiterunt Moysi : ita et hi resistunt veritati, homines corrupti mente, reprobi circa fidem ;
2 List do Tymoteusza 3,8

King James Version

Now as Jannes and Jambres withstood Moses, so do these also resist the truth: men of corrupt minds, reprobate concerning the faith.
2 List do Tymoteusza 3,8

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

ον τροπον δε ιαννης και ιαμβρης αντεστησαν μωυσει ουτως και ουτοι ανθιστανται τη αληθεια ανθρωποι κατεφθαρμενοι τον νουν αδοκιμοι περι την πιστιν
2 List do Tymoteusza 3,8

Young's Literal Translation

and, even as Jannes and Jambres stood against Moses, so also these do stand against the truth, men corrupted in mind, disapproved concerning the faith;
2 List do Tymoteusza 3,8

World English Bible

Even as Jannes and Jambres opposed Moses, so do these also oppose the truth; men corrupted in mind, reprobate concerning the faith.
2 List do Tymoteusza 3,8

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić