„Gdyż i nam zwiastowana jest dobra nowina, tak jak i tamtym. Ale tamtym słowo relacji nie pomogło, bo nie zostało połączone z wiarą tych, którzy usłyszeli.”

Nowa Biblia Gdańska: List do Hebrajczyków 4,2

Porównanie wersetów
American Standard Version - 1 List do Koryntian 14,25

American Standard Version

the secrets of his heart are made manifest; and so he will fall down on his face and worship God, declaring that God is among you indeed.
1 List do Koryntian 14,25

Biblia Brzeska

I także skrytości serca jego bywają objawione, a tak upadszy na oblicze da chwałę Bogu, opowiedając, że Bóg w was jest prawdziwie.
1 List św. Pawła do Koryntian 14,25

Biblia Gdańska

A tak skrytości serca tego bywają objawione, a on upadłszy na oblicze, pokłonili się Bogu, wyznawając, że Bóg jest prawdziwie w was.
1 Koryntów 14,25

Biblia Tysiąclecia

i jawne staną się tajniki jego serca; a tak, upadłszy na twarz, odda pokłon Bogu, oznajmiając, że prawdziwie Bóg jest między wami.
1 List do Koryntian 14,25

Biblia Warszawska

Skrytości serca jego wychodzą na jaw i wtedy upadłszy na twarz, odda pokłon Bogu i wyzna: Prawdziwie Bóg jest pośród was.
Pierwszy list św. Pawła do Koryntian 14,25

Biblia Jakuba Wujka

skrytości serca jego bywają objawione, a tak upadszy na oblicze, pokłoni się Bogu, opowiadając, że Bóg w was jest prawdziwie.
1 List do Koryntian 14,25

Nowa Biblia Gdańska

A jego ukryte sprawy serca stają się jawne. Więc upadnie na twarz oraz pokłoni się Bogu, oznajmiając: Zaiste, Bóg jest w was.
Pierwszy list do Koryntian 14,25

Biblia Przekład Toruński

I tak sprawy ukryte w jego sercu stają się jawne, i tak padając na twarz, odda pokłon Bogu, oznajmiając, że prawdziwie Bóg jest w was.
1 List do Koryntian 14,25

Uwspółcześniona Biblia Gdańska

I tak zostaną objawione tajemnice jego serca, a on upadnie na twarz, odda pokłon Bogu i wyzna, że prawdziwie Bóg jest w was.
I List do Koryntian 14,25

Clementine Vulgate

occulta cordis ejus manifesta fiunt : et ita cadens in faciem adorabit Deum, pronuntians quod vere Deus in vobis sit.
1 List do Koryntian 14,25

King James Version

And thus are the secrets of his heart made manifest; and so falling down on his face he will worship God, and report that God is in you of a truth.
1 List do Koryntian 14,25

Septuaginta LXX


Textus Receptus NT

και ουτως τα κρυπτα της καρδιας αυτου φανερα γινεται και ουτως πεσων επι προσωπον προσκυνησει τω θεω απαγγελλων οτι ο θεος οντως εν υμιν εστιν
1 List do Koryntian 14,25

Young's Literal Translation

and so the secrets of his heart become manifest, and so having fallen upon [his] face, he will bow before God, declaring that God really is among you.
1 List do Koryntian 14,25

World English Bible

And thus the secrets of his heart are revealed. So he will fall down on his face and worship God, declaring that God is among you indeed.
1 List do Koryntian 14,25

Westminster Leningrad Codex


 

Nawigacja

BlueLetterBible.org

Np. Jhn 3:16 lub John 3:16 lub glory, heaven, majesty etc.Warto odwiedzić